Historická budova sanatoria Janáček v lázních v Teplicích nad Bečvou na Přerovsku se dočkala poslední části rekonstrukce. Po nové recepci, kavárně a bowlingové dráze v ní najdou návštěvníci i rehabilitační bazén. Rekonstrukce sanatoria stála 65 milionů korun. Lázním, které se zaměřují na léčbu kardiaků, by měly tyto novinky přinést i rozšíření palety služeb.

Do rekonstrukce sanatoria se vedení lázní pustilo na konci loňského roku. "Nejprve jsme opravili nefunkční klimatizaci a v prvním patře jsme vybudovali nové prostory s vanami a masážními místnostmi. Na jaře jsme v rekonstrukci pokračovali vybudováním nového bowlingu, nové kavárny a nové haly s vchodem a recepcí," řekla výkonná ředitelka lázní Irena Vašicová.

Závěrečná etapa se zaměřila na stavbu rehabilitačního bazénu. "Je to podstatná změna. Od října začíná platit nová vyhláška, ve které se pro nás rozšiřuje možnost léčit i pacienty, kteří mají problémy s pohybovým aparátem nebo mají nervová onemocnění. Dosud museli pacienti ubytovaní na Janáčku za rehabilitací do bazénu docházet do sanatoria Moravan. Pacienti, kteří jsou po operacích, by to nezvládali. To byl hlavní důvod vzniku bezbariérového rehabilitačního bazénu," uvedla Vašicová. "Sanatorium se nyní nejen esteticky posunulo nahoru, ale vznikla i nová škála služeb jak pro samoplátce, tak i nové indikace, které budeme od 1. října léčit," doplnila.

Lázně si na investici vzaly úvěr, jedním milionem korun přispěla na rekonstrukci hranická radnice. Vedení lázní se do oprav pustilo nejen kvůli zastaralým prostorám, ale i kvůli otevření dalších možností, jak by mohli návštěvníci lázní trávit v areálu volný čas. Spektrum služeb je tak rozšířeno nejen pro lázeňské hosty, ale i pro firmy, které v areálu pořádají například školení.

Sanatorium Janáček s kapacitou 250 lůžek bylo postaveno v roce 1929 pod jménem Grandhotel Klíč, později nesl jméno Sokolovo. Velkou rekonstrukcí prošla budova v 80. letech, od října 2006 je vybavena poláriem Arktika, využívající rehabilitační metodu celotělové chladové terapie.

Lázně v Teplicích nad Bečvou vlastní tři léčebná sanatoria, pět lázeňských domů a dětskou léčebnu. Lázně, které patří mezi nejstarší na Moravě, se orientují na léčbu srdečních a cévních onemocnění a poruch pohybového aparátu. Jezdí se tam léčit lidé například po infarktu, po operacích srdce či s vysokým krevním tlakem. Lázně mají kapacitu přes sedm stovek lůžek.

Související