Bývalý šéf civilní rozvědky Karel Randák přeruší v souvislosti se svou prezidentskou kandidaturou činnost ve správní radě Nadačního fondu proti korupci. Jak prozradil týdeníku Ekonom, jeho poslední akcí v rámci fondu bude účast na tiskové konferenci, která se uskuteční začátkem října.

Naznačil přitom, že se na ní bude opět hovořit o byznysových aktivitách pražské advokátní kanceláře MSB Legal (dříve Šachta & Partners) a lobbistovi Ivo Rittigovi. Tentokrát ve vztahu k českému zdravotnictví (v minulých měsících přitom on a jeho spolupracovníci mapovali podezřelé aktivity Rittiga a jeho advokátů v pražském Dopravním podniku).

"Zatím nemohu říkat více," zůstává Randák tajemný, ale slibuje úplně nové informace. Už z minulosti se ví, že zmiňované subjekty měly velmi blízko například k bývalému managementu pražské nemocnice Na Homolce.

Advokát David Michal, jeden ze spolumajitelů MSB Legal, je přesvědčen, že za touto akcí vůči jejich kanceláři je soukromá firma V97 (ve vlastnictví bývalého příslušníka policejního útvaru URNA Milana Helíka), s níž Randák a protikorupční fond spolupracuje. "Jde o partu, která dostává půl milionu měsíčně od pana Babiše (majitel holdingu Agrofert – pozn.red.) a druhý půlmilion z Kypru," tvrdí advokát Michal, přičemž naznačuje, že o oné druhé půlce hodně vědí někteří manažeři finanční skupiny PPF.

"Randákovci by byli k smíchu, kdyby nešlo o tak závažné věci, jako jsou zásahy do lidského soukromí, vydírání a falšování dokumentů," komentuje pro týdeník Ekonom celou věc Michal.

Randák je připraven v boji proti korupci pokračovat i po případném zvolení za prezidenta. "V rámci fondu narážíme na určitý strop, který nelze překonat. Vyčítal bych si, kdybych se o zvolení nepokusil," říká a poukazuje na to, že prezident může s korupcí bojovat třeba tak, že úkoluje tajné služby, vyžaduje od nich informace či jmenuje soudce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Bývalý šéf civilní rozvědky a kandidát na prezidenta Karel Randák hodlá znovu zaútočit na lobbistu Ivo Rittiga a advokátní kancelář MSB Legal. Detaily o podezřelých byznysových aktivitách chce představit na říjnové tiskové konferenci.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.