Němečtí vyšetřovatelé se podle zpravodajské televize CNN začali kvůli válečným zločinům zajímat o Johanna Breyera, který byl za druhé světové války dozorcem v koncentračním táboře v Osvětimi.

Přestože on sám dlouhodobě tvrdí, že v největším nacistickém "táboře smrti" nikomu neublížil, Němci teď zkoumají nové důkazy, které by mohly svědčit proti němu. Podle agentury AP navrhuje prokurátor vyšetřující nacistické válečné zločiny obvinit Breyera jako spoluviníka vraždy a poslat ho před německý soud s obviněním z podílu na zabití přinejmenším 344 tisíc Židů v koncentračním táboře Osvětim-Březinka.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.