Rakouská realitní skupina CA Immo v Česku prodává dva hotely Marriott. Jeden stojí poblíž pražského letiště v Ruzyni, druhý je v Plzni, sdělila realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield (C&W), která při prodeji zastupuje majitele. Očekávanou výši transakce firma nekomentovala.

"Oba hotely vykazují za poslední roky lepší výsledky než trh jako celek. Jelikož se hotelový trh v Praze i Plzni zotavuje, jsme pevně přesvědčeni, že o tyto nemovitosti bude mezi prozíravými investory velký zájem," uvedl vedoucí středoevropského hotelového týmu C&W Frédéric Le Fichoux.

Plzeňský hotel má 195 pokojů, v Marriottu u pražského letiště mají hosté k dispozici 234 pokojů. Oba hotely fungují od roku 2007 a provozuje je společnost Marriott International.

Tuzemské investice do podnikatelských nemovitostí se podle C&W v prvním pololetí propadly o 60 procent na na 256 milionů eur (přibližně 6,4 miliardy korun). Výši tuzemských realitních investic za celý rok 2012 odhaduje společnost zhruba na miliardu eur (kolem 25 miliard korun).

Související