Nejméně pět lidí bylo zabito a více než desítka dalších zraněna při střetech v Bejrútu a dalších oblastech Libanonu. Nepokoje, které vyvrcholily při nedělním pohřbu policejního šéfa Visáma Hasana, neustaly ani přes noc a pokračovaly v pondělí zejména v Bejrútu a v Tripolisu.

V obou městech armáda v pondělí odpoledne obsadila klíčové pozice a oznámila, že je odhodlána obnovit pořádek a občanský mír v zemi. Zároveň vyzvala politické vůdce, aby byli umírnění ve svých veřejných prohlášeních a nepodněcovali další vášně.

"Události posledních hodin beze stínu pochyb ukázaly, že národ zažívá velmi kritické okamžiky a napětí dosáhlo v některých oblastech bezprecedentního stupně," citovala agentura AFP z prohlášení vydaného armádním velením.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.