Ukrajinci v neděli rozhodnou o složení nového jednokomorového parlamentu, který podle odhadu komentátorů znovu ovládne Strana regionů prezidenta Viktora Janukovyče. Jejím hlavním soupeřem ve volbách je prozápadně orientovaná opozice, kterou kromě strany Vlast vězněné Julije Tymošenkové reprezentuje i nové seskupení Udar boxerského šampiona Vitalije Klička.

Kyjevský parlament má 450 míst, o nichž se bude rozhodovat z jedné poloviny poměrným systémem hlasování, z druhé poloviny pak většinovým systémem v jednomandátových obvodech. Reálné šance na parlamentní zastoupení mají kromě tří hlavních volebních protagonistů už jen komunisté, případně národně orientovaná strana Svoboda působící na západě Ukrajiny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.