Za dva roky čeká Severoatlantickou alianci zásadní zlom – většina jejích vojáků se má po dlouhých letech stáhnout z Afghánistánu. Přesto vedení aliance ani do budoucna se žádnými většími úsporami nepočítá.

"Budeme muset investovat do oblast, jako jsou společná cvičení nebo pořizování nových technologii," říká náměstek NATO pro obrannou politiku a plánování Hüseyin Diriöz.

Podle jeho slov se finanční požadavky aliance na členské státy nezmění. To, za co se utrácelo v Afghánistánu, chce nyní NATO vkládat do společného výcviku a kybernetické bezpečnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.