Ke skvělému mezinárodnímu startu přidal mladý operní pěvec Adam Plachetka i pražský triumf. Úterní koncert v Rudolfinu ho v tuzemsku definitivně postavil do centra pozornosti.

Dlouho se nestalo, aby český sólista s takovou jednoznačností zvedl v závěru svého recitálu publikum ze sedadel, samozřejmě s výjimkou koncertů Magdaleny Kožené. Právě k jejímu úspěchu v zahraničí a oblibě doma by mohl sedmadvacetiletý basbarytonista jednou směřovat.

Ve Vídeňské státní opeře, kde je už třetím rokem jedním z nejmladších členů ansámblu, budí pozornost jako velmi dobrý mozartovský pěvec i jako herec, včetně suverénního ztvárnění titulní postavy v dramatu o potrestaném prostopášníkovi Donu Giovannim. V Praze nyní s velkým virtuózním nadhledem a s potěšením zpíval Händelovy árie, pro něž mu vídeňský operní provoz prostor nedává.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.