Mají Dánové skutečně největší spotřebu alkoholu a jak líné jsou naše děti? Odborníci z Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) srovnali data z posledních let a porovnali evropské země. Kritérii byla spotřeba alkoholu, obezita a fyzická aktivita. Výsledky zveřejnil server washingtonpost.com.

"Pokud by Američané převzali alespoň zlomek francouzského postoje k jídlu a životu samotnému... Hlídání váhy by je přestalo děsit, nebylo by posedlostí a odhalilo by pravou podstatu umění žít,"píše Mireille Guiliano, autorka knihy "Francouzky netloustnou".

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.