Léčebné lázně Bohdaneč dnes zprovoznily nový vodojem pro čerpání minerální vody. Zároveň společnost otevřela centrální parkoviště na okraji lázeňského areálu, které bude sloužit především klientům lázní, pomůže ale také řešit komplikovanou situaci s parkovacími místy v centru města. Obě stavby stály 14,5 milionu korun.

Vodojem pro čerpání alkalické kyselky, kterou lázně využívají při léčbě pohybového aparátu, je zajímavý technologií použitou při výstavbě i svým vzhledem připomínajícím Ocelové město Julese Verna. Výstavba trvala pět měsíců, parkoviště bylo postaveno za tři měsíce.

První lázeňská sezona byla v Lázních Bohdaneč zahájena v srpnu 1897. Hlavní léčebnou procedurou byly slatinné koupele. V roce 1911 koupila lázně obec Bohdaneč. O dva roky později byl do provozu uveden nově vystavěný pavilon Gočár, později přibyly další. V roce 1922 se majitelem stal stát, privatizovány byly v roce 1992 jako akciová společnost.

Známý architekt Josef Gočár byl také autorem návrhu městského železobetonového vodojemu. Byl postaven na kopci nad městem v roce 1910 a sloužil do roku 1980. Dnes je ceněnou architektonickou památkou.

Lázně slouží k léčbě pohybového aparátu s orientací na zánětlivá revmatologická onemocnění, artrózu, vertebrogenní syndromy a Bechtěrevovu nemoc. Zajišťují léčbu dlouhodobých potíží, předoperačních i pooperačních stavů a poúrazovou rehabilitaci. Při léčení využívají slatinná ložiska s rašelinou, jejíž stáří se odhaduje na 4000 let, a minerální alkalickou kyselku. V roce 2011 navštívilo Léčebné lázně Bohdaneč bezmála 12 000 klientů.

Související