Obama vyjádřil rodinám obětí soustrast jménem celého národa. "Naše srdce jsou zlomena," řekl viditelně dojatý Obama, který si během krátkého vystoupení utíral slzy. Většina obětí v Connecticutu byly děti mezi pěti až deseti lety, měly před sebou celý život, uvedl prezident a oznámil, že na všech státních budovách budou vlajky čtyři dny spuštěny na půl žerdi. "Vím, že ve Spojených státech není rodič, který by necítil stejný žal jako já," řekl Obama.

Obama svůj projev pronesl v místnosti, která se jmenuje po bývalém tiskovém mluvčím Ronalda Reagana Jamesi Bradym. V roce 1981 byl postřelen při atentátu, který měl zlikvidovat právě amerického exprezidenta. Brady se pak společně s manželkou stali bojovníky za větší kontrolu zbraní.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.