Čína vyjádřila vážné znepokojení nad budoucím vývojem Japonska po nedělních předčasných parlamentních volbách, v nichž s převahou zvítězila opoziční Liberálnědemokratická strana (LDP) konzervativního expremiéra Šinzóa Abeho. Abe je znám jako politický jestřáb a již dnes dal najevo, že bude zastávat nekompromisní postoj v přetrvávajícím teritoriálním sporu s Pekingem.

Čína dnes reagovala na úspěch LDP s nelibostí. "Jsme velmi znepokojeni tím, jakým směrem by se mohlo Japonsko ubírat," uvedla mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun-jing.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.