Královna Alžběta II. se stala prvním britským panovníkem, který se po více než dvou stech letech zúčastnil jednání kabinetu. K šedesátému výročí panování dostala Alžběta II. neobvyklý dárek - bude po ní pojmenována část Antarktidy.

Podle britského ministerstva zahraničí dostane název Země královny Alžběty dosud nepojmenované území v jižní části britské Antarktidy. Má rozlohu přes 437 000 kilometrů čtverečních, tedy skoro dvakrát větší než Británie.

Na schůzce seděla po boku premiéra Davida Camerona a ministra zahraničí Williama Haguea, její role byla prý "pozorovatelská".

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Po více než dvou stech letech na jednání britské vlády zavítal panovník. Královnu Alžbětu II. v Downing Street uvítal premiér David Cameron, poděkoval jí za její službu zemi a k výročí panování jí předal dárek - Britská vláda po královně pojmenuje velký kus Antarktidy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.