Už třetí penzijní fond získal licenci pro nové fondy tzv. druhého pilíře důchodové reformy, který nově vznikne od začátku ledna. 

Penzijní fond České spořitelny se tak připojil k PF ČSOB Stabilita a PF České pojišťovny. 

Na rozdíl od nich ale už získal taktéž souhlas centrální banky pro provozování tzv. třetího pilíře doplňkového spoření, které nahradí dosavadní penzijní připojištění. 

Jako první penzijní fond tak má PF ČS potvrzeno, že může od prvního ledna nabízet veškeré nové produkty v obou pilířích spoření na stáří. 

Proti tomu Karel Svoboda z PF ČSOB STabilita včera uvedl, že se obává, že ČNB nestihne letos vydat licence pro nové fondy ve 3. pilíři. 

Také Raiffeisen penzijní společnost oznámila, že získala od ČNB povolení pro všechny své fondy připravené pro nově vzniklý druhý pilíř důchodového spoření. Stala se také první penzijní společností na trhu, která má pro tuto činnost certifikované prodejce.

"Jsme po všech stránkách připraveni od nového roku začít poskytovat penzijní produkty na pobočkách skupiny Raiffeisen i u externích prodejců," uvedl náměstek ředitele Raiffeisenbank Mario Drosc.

ČNB se k průběhu a plánovanému dokončení licenčního řízení nevyjadřuje. "Nebude předjímat výsledek nebo termín ukončení aktuálně vedených řízení," uvedl v úterý Tomáš Zimmermann z tiskového oddělení ČNB.

"Nároky na získání licence od ČNB jsou vysoké a posuzování jejich splnění přísné. Náš rozsáhlý transformační projekt byl detailně posuzován několik měsíců," uvedl Aleš Poklop, předseda představenstva a generální ředitel Penzijního fondu České spořitelny.

Zbývající penzijní fondy, které se chtějí 2. pilíře důchodové reformy zúčastnit, zatím na licenci od ČNB čekají. S tím je spojené i vyčkávání s tiskem formulářů a přípravy dalších materiálů, které by měly být hotové hned od začátku ledna, aby fondy mohly hned začít nové produkty nabízet. 

 Srovnejte výhodnost navýšení příspěvku


Zadejte Váš stávající příspěvek do spoření a zjistěte kolik byste si měli spořit ideálně.>> Spočítat


 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru