Skupina Generali PPF prodala v Rusku svůj tamní penzijní fond společnosti Ruské fondy.

Hodnota transakce se odhaduje v přepočtu na 186 milionů korun (300 milionů rublů). Souhlas s prodejem ještě musí vyslovit antimonopolní úřad. 

Aktiva penzijního fondu Generali PPF činila k 1. říjnu 3,21 miliardy rublů (skoro dvě miliardy korun), z nichž hlavní část, zhruba tři miliardy rublů, připadá na penzijní úspory. Fond má kolem 130 tisíc klientů. Uvedl to server rbcdaily.ru. 

Podle něj chtěla Generali PPF za fond původně 700 milionů rublů.

Předseda rady Evropského penzijního fondu Jevgenij Jakušev soudí, že dohoda byla uzavřena na nejnižší cenové hranici. "Za situace, kdy se neustále zvyšuje počet klientů, mohli dostat i více," cituje jeho slova rbcdaily.ru.

Rusko je podle dřívějších údajů nejrychleji rostoucím trhem v rámci Generali PPF Holdingu. Společnosti skupiny podnikají mimo jiné na finančním a maloobchodním trhu, současně expandují do nových oblastí.

Generali PPF Holding je jednou z největších pojišťovacích skupin v zemích střední a východní Evropy, Ruska a Společenství nezávislých států. Na pojistném loni vybral 3,393 miliardy eur (85 miliard Kč).

Holding spravuje prostřednictvím dceřiných společností aktiva 15 miliard eur (380 miliard Kč) a poskytuje v regionu služby více než 13 milionům klientů.

Holding je registrován v Nizozemsku a jeho hlavní organizační pobočka sídlí v Praze. Je společným podnikem Assicurazioni Generali s podílem 51 procent a PPF Group, která v holdingu vlastní 49procentní podíl. V ČR do něj patří například Česká pojišťovna či Generali.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru