Pouhé čtyři dny mají politici v USA na to, aby dospěli ke kompromisní dohodě o daních a rozpočtových výdajích příštího roku. Prezident Barack Obama kvůli tomu dokonce přerušil vánoční dovolenou na Havajských ostrovech a vrátil se do Washingtonu, aby přiměl opoziční republikány k jednání "last minute".

Jinak akutně hrozí, že největší světová ekonomika narazí na to, co šéf amerického Fedu Ben Bernanke jako první nazval "fiskálním útesem". Znamená to, že USA může v příštím roce postihnout "vražedná kombinace" vyšších daní a seškrtaných rozpočtových výdajů celkem za 607 miliard dolarů, tedy zhruba 3,5 procenta jejich HDP.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.