V sedmnáctičlenném sboru poradců premiéra a předsedy ODS Petra Nečase se to hemží zasloužilými straníky občanských demokratů.

Přesto se mezi nimi najdou i tací, kteří si zadat nechtějí a stranickou legitimaci by nepřijali. Jedním z nich je ekonomický expert z VŠE Jan Pavel. Do Nečasova týmu ho naverboval už po volbách v roce 2010 exministr a tehdejší šéfporadce Martin Říman.

Jan Pavel radí Nečasovi dodnes a byl jedním z hlavních strůjců nového zákona o veřejných zakázkách.

Jak často jste v kontaktu s premiérem?

Vůbec. Komunikuji s koordinátorem poradců, kterým byl Martin Říman a nyní je to Tomáš Vrbík. Ten organizuje práci poradenského sboru a po konzultaci s premiérem mi zadává konkrétní úkoly.

Jak je práce pro premiéra časově náročná?

Kolísá to, ale v průměru zhruba patnáct až dvacet hodin týdně.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.