Předpokládanou republikánskou kritiku budoucího amerického ministra financí Jacka Lewa přehlušila debata o jeho podpisu. Lew se totiž podepisuje velmi neobvykle - "stylová čmáranice", jak podpis označují některá média, začíná třemi smyčkami, veprostřed má další dvě menší a na konci znovu tři větší. Žádná z nich přitom ani vzdáleně nepřipomíná jakékoli písmeno z abecedy.

V médiích i na sociálních sítích se proto rozpoutala debata nad tím, jestli je vůbec vhodné mít takový podpis na bankovkách. Podpis člověka, který řídí federální pokladnu, je totiž vždy převeden do digitální podoby a natištěn na každý dolar, který vznikne za jeho funkční období.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.