Čtyřleté Gymnázium Evropská je unikátní, protože nabízí esteticko-výchovné zaměření. Těmito slovy hájili studenti svou školu poté, co pražský magistrát představitelům gymnázia nařídil, aby už neotevírali první ročník.

Škola by tak byla postupně zanikla. Hlavním argumentem k rušení byla malá naplněnost tříd.

Studenti proti tomuto rozhodnutí několikrát demonstrovali. Do petičních archů na podporu školy se jim podepsalo i pět tisíc lidí. Před Vánocemi žáci navíc vstoupili do stávkové pohotovosti.

Když ale viděli, že jednání nikam nevedou, začali ve středu ráno stávkovat. „Nevěříme již v pozitivní výsledek oficiálních jednání. Za celou dobu se stanovisko úředníků nezměnilo. Zdůvodnění plánovaného utlumení jsou stále nepřesvědčivá,“ uvedl předseda studentského stávkového výboru Lukáš Sidorják.

Pár hodin nato ale došlo k nečekanému obratu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.