Když se stal kníže Schwarzenberg v roce 1984 šéfem Mezinárodního helsinského výboru pro lidská práva, doporučil kdosi předsedovi strany lidové v Rakousku, aby ho přitáhl do politiky.

Ten se ale na něho zděšeně podíval a opáčil: „S tímhle jménem, nikdy!“ I tahle historka dodává na pozoruhodnosti životnímu příběhu muže, který se „tímhle jménem“ probojoval do až do finále první přímé volby prezidenta České republiky, v němž nakonec čestně prohrál.

S politikou světového formátu se Schwarzenberg setkával od raného dětství. A to díky matce, která byla dcerou diplomata a pohybovala se po celé Evropě. Právě ta mu už v srpnu 1947 oznámila, že vše, co měl zdědit, je ztraceno.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.