Španělský finanční dům Bankia sídlí ve více než stometrové věži, kterou v devadesátých letech postavili architekti jako vůbec první nahnutý mrakodrap na světě. Vedle monumentální budovy jsou však nahnuté především účty banky.

Peněžní ústav vytvořený ze sedmi menších spořitelen musela španělská vláda v květnu loňského roku znárodnit. Banka se chystá ve čtvrtek zveřejnit výsledky hospodaření za loňský rok. Podle údajů získaných listem Financial Times mají ztráty dosáhnout až 19 miliard eur. Jednalo by se o největší ztrátu, kterou kdy španělská firma utržila.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.