Až bude Česká republika v blízké době kupovat do rezervy zhruba sto tisíc tun ropy, vypíše na nákup veřejnou zakázku. Co se zdá jako samozřejmost, je však zásadní změnou.

Zmíněný nákup zhruba za miliardu korun bude totiž vůbec prvním takto velkým obchodem, který Správa státních hmotných rezerv (SSHR) vypíše veřejnou zakázkou. Takový postup navíc nově bude pravidlem.

„V podstatě na vše vyhlásíme veřejnou zakázku, komoditní burza zůstane krajním řešením,“ říká předseda SSHR Ondrej Páleník.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Šéf Správy státních hmotných rezerv není typickým státním úředníkem. Má za sebou špičkovou kariéru v armádě, kde rozhodoval o nákupech v tichosti bez otevřené soutěže. Tak česká armáda nakoupila obrněná vozidla za miliony korun i předražené německé vozy Dingo.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.