Prezident Miloš Zeman se sice rád prohlašuje za eurofederalistu, ale ve skutečnosti je to jen floskule, myslí si šéf Ústavu mezinárodních vztahů Petr Drulák.

Přesto ale podle něj může postupně proměnit dosavadní odmítavý vztah Čechů k Evropské unii, o který se z valné míry přičinil jeho předchůdce Václav Klaus.

"Ve chvíli, kdy v Evropě vystupují na povrch nejrůznější národní egoismy, je důležité, aby z pozice respektovaného prezidentského úřadu hovořil někdo, kdo si uvědomuje širší souvislosti," domnívá se politolog Drulák, podle kterého ale bude mít na změnu vztahu podstatný vliv i vláda.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.