Dramatický závěr baráže o účast v příštím ročníku hokejové extraligy vyšel nejlépe hráčům Liberce a Chomutova, kteří se tak udrželi mezi elitou. Smutno je v Mladé Boleslavi, která ještě před posledním kolem při rovnosti bodů tří celků vedla tabulku.

Je dobojováno - baráž rozhodla o tom, že se složení extraligy v příští sezoně nezmění. Vše se ale řešilo až v posledním kole, před nímž měly celky Liberce, Chomutova i Mladé Boleslavi stejný počet bodů.

Nejsnadnější roli z těch tří měli hráči Chomutova, kteří jeli na závěr do Olomouce, která už dávno ztratila šanci na extraligu. Horší to bylo v Liberci, kde to byl boj tváří v tvář.

Liberec patřil před začátkem extraligy mezi favority, jenže předpoklady se vůbec nesplnily a ambicózní celek se nakonec zachraňoval v hodině dvanácté, když utkání s Boleslaví rozhodl až dvěma góly v přesilových hrách v závěru třetí třetiny.

Skóre otevřel při hře pět na tři kapitán Petr Nedvěd, druhý gól přidal už v klasické přesilovce Tomáš Filippi a liberecké vedení si konečně mohlo oddechnout, zatímco v Boleslavi mají dál o čem přemýšlet.

Hosté se snažili duel zdramatizovat v power-play, ale nepodařilo se jim to. Dál tak budou hrát v první lize.

Liberecký kouč Pavel Hynek litoval, že jeho hráči neskórovali v úvodu zápasu, který začali dobře. "Dneska jsme hráli hodně špatně přesilovky a paradoxně jsme v ní v závěru rozhodli. Našim hráčům musím poděkovat a před soupeři smeknout. Na ledě nechali všechno a v celé baráži hráli výborně. Bohužel vyhrát mohl jen jeden."

Za boleslavské hovořil Jiří Slabý těžko hledal slova. "Bohužel jsme prohráli způsobem, ze kterého nemáme dobrý pocit. Nějaká křivda tam je. Ve třech se hraje hodně špatně. Po zápase jsme v kabině týmu poděkovali, jsme na něj hrdí."

Chomutovská cesta za udržením v extralize byla přímější - čistým hattrickem se o to zasloužil Tomáš Káňa. V Olomouci zachytal brankář Miroslav Hanuljak, který ještě za otevřeného stavu tým několikrát podržel a vynikající výkon nakonec ozdobil čistým kontem.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 54. P. Nedvěd (Čakajík), 56. Filippi (Dušek, Duda). Rozhodčí: Fraňo, A. Jeřábek - Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 5:8, navíc Nouza (M. Boleslav) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Liberec: Schwarz - Čakajík, Štich, Jánošík, Výtisk, Derner, Šimek - Duda, Nedvěd, Víšek - Bulíř, Filippi, Kudrna - Dušek, T. Urban, Kica - T. Pospíšil, Bulík, Vantuch - D. Špaček. Trenéři: Hynek, M. Černý a Kapoun.

Mladá Boleslav: Valent - Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický - Mikulík, Koudelka, Demel - Nouza, D. Výborný, L. Pabiška - Kafka, D. Vrbata, Pitule - Ondřej, Rys, Jiránek. Trenéři: F. Výborný a Slabý.

HC Olomouc - Piráti Chomutov 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. T. Káňa (D. Hruška, Kubinčák), 32. T. Káňa (Kraft, Kubinčák), 33. T. Káňa (Palin, Pulpán), 46. Kůs (Gajovský). Rozhodčí: Hodek, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9, navíc Králík 10 min. - Sikora 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 2024.

Olomouc: Halász - Bartoň, Ondrušek, Kříž, Janáček, Valenta, Rašner, od 35. navíc Kadela, od 41. Lhotský - Rác, Kucharczyk, Kucsera - Lehečka, Herman, Selingr - Švaňhal, Diviš, Vodný - od 35. navíc Novotný, Králík, A. Jergl. Trenéři: Fiala a Tomajko.

Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Trefný, Rutta, J. Stehlík - D. Hruška, T. Káňa, Kubinčák - Hřebejk, Kraft, Šagát - Důras, Sikora, Hromas - Gajovský, Račuk, Kůs. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Beck.

1. Piráti Chomutov 12 6 1 3 2 27:26 23
2. Bílí Tygři Liberec 12 7 1 0 4 32:27 23
3. BK Mladá Boleslav 12 6 1 0 5 35:24 20
4. HC Olomouc 12 1 1 1 9 13:30 6

Související