Studenti Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze protestovali proti vedení národohospodářské fakulty a děkanovi Miroslavu Ševčíkovi. Ten se podle nich zbavuje kvalitních vyučujících a vyhrožuje studentům, kteří na jeho kroky poukázali.

Studenti napsali otevřený dopis adresovaný rektorovi VŠE Richardu Hindlsovi, v němž žádají vyřešení situace. 

Pondělního protestu na náměstí před budovou školy se zúčastnilo na třicet studentů VŠE. Zapalovali svíčky a rozdávali letáky proti Ševčíkovi.

Jedním ze sporů mezi vedením a studenty se zabývá akademický senát. Ten se ale v pondělí usnesl, že se jeho účastníci nebudou k celé věci vyjadřovat. Ševčík už dříve kritiku odmítl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Na třicet studentů se sešlo k dalšímu protestu proti děkanovi národohospodářské fakulty pražské Vysoké školy ekonomické Miroslavu Ševčíkovi. Vyzvali v otevřeném dopise rektora školy, aby zasáhl proti údajné šikaně. Akademický senát ale odmítl konflikt komentovat.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.