Severní Korea zopakovala požadavek, aby byla uznána jako jaderný stát, což Spojené státy ve své reakci rezolutně odmítly. Washington dlouhodobě stanovuje ukončení jaderného zbrojního programu KLDR jako podmínku pro zahájení bilaterálních rozhovorů.

KLDR začala po týdnech napětí na Korejském poloostrově v posledních dnech mluvit o možnosti dialogu – ovšem za jejích podmínek.

Severokorejský deník Rodong sinmun označil za neodůvodněnou a nepřijatelnou americkou a jihokorejskou podmínku, aby rozebral své jaderné zbraně a ukončil starty raket. "Pokud KLDR usedne k jednacímu stolu s USA, pak to bude dialog mezi dvěma státy disponujícími jadernými zbraněmi. Není možné, aby jedna strana nutila tu druhou vzdát se jaderných zbraní," napsal deník.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.