Aegon Penzijní společnost připíše za rok 2012 svým klientům výnos 2,21 procenta. Má jít o nejvyšší zhodnocení peněz klientů penzijních fondů za rok 2012 na českém trhu. Inflace loni činila 3,3 procenta. Reálně tak hodnota investice poklesla.

Penzijní fond České pojišťovny připsal za loňský rok zhodnocení 2,2 procenta, PF ČSOB Stabilita 1,8 procenta, Allianz penzijní fond 1,85 procenta a ING PF 1,75 procenta.

PF Aegon patřil na konci roku se 102.000 klientů k nejmenším fondům na tuzemském trhu. Zisk Aegonu dosáhl loni historického maxima 113 milionů Kč. Hlavními faktory výsledků je jak vysoký výnos z finančního umístění, tak řízení administrativních nákladů, uvedl generální ředitel společnosti Aegon Jiří Schneller. Hodnota vlastního kapitálu koncem roku činila 740 milionů Kč, a to mimo jiné díky navýšení základního kapitálu a zvýšení hodnoty aktiv.

Mezinárodní finanční koncern Aegon patří mezi největší světové společnosti v životním pojištění, penzijním připojištění a správě aktiv. Působí ve více než 20 zemích Ameriky, Evropy a Asie. V Česku zahájil Aegon obchodní činnost v dubnu 2005 jako specialista na prodej především investičního životního pojištění. V roce 2007 vznikl Aegon Penzijní fond. Ten se loni transformoval na Aegon Penzijní společnost.

Související