Zimní olympiáda, která se v únoru 2014 uskuteční v Soči na jihu Ruska, je "obří podvod" a oligarchové a úředníci už rozkradli "25 až 30 miliard dolarů" (asi 490 až 590 miliard korun). Tvrdí to předák ruské opozice, bývalý místopředseda ruské vlády Boris Němcov.

Zimní hry v Soči, které se mají stát výkladní skříní Ruska v éře prezidenta Vladimira Putina, budou nejnákladnější v dějinách olympijských her.

Náklady na pořádání se údajně vyšplhají přes částku 50 miliard dolarů (asi 986 miliard korun). To je čtyřikrát více než původních 12 miliard dolarů, o kterých mluvil Putin, tvrdí ve své zprávě Němcov a další kritik Kremlu Leonid Martyňuk.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Nejnákladnější olympijské hry v dějinách a výkladní skříň putinovského Ruska. Podle ruské opozice výsledný účet za pořádání zimní olympiády v Soči bude skoro bilion korun. A hlavně prý ruští oligarchové a úředníci vytunelovali 30 miliard dolarů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.