Policie ve čtvrtek zadržela také současného šéfa Vojenského zpravodajství Milana Kovandu, který na podzim nahradil Ondreje Páleníka. Páleník, který je nyní šéfem Správy státních hmotných rezerv, je rovněž mezi zatčenými.

Ministerstvo obrany nechtělo informaci komentovat. „Tuto informaci potvrdit nemohu,“ řekla mluvčí Mira Třebická. Mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Pavel Hanták potvrdil, že policisté na ministerstvu zasahovali.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Mezi lidmi, kteří jsou mezi zadrženými osobami v rozsáhlé policejní akci, je i šéf Vojenského zpravodajství Milan Kovanda. Policie potvrdila, že kromě Úřadu vlády a v sídle lobbisty Iva Rittiga zasahovala i na ministerstvu obrany.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.