Celkem 105 diplomatů se mělo v sobotu hlásit na ministerstvu zahraničí v Kábulu: podle předem stanoveného plánu se měli vyměnit se svými kolegy a vrátit do vlasti. Jenže zpět v Afghánistánu se objevilo jen pět z nich, píše německý Spiegel.

Ostatní podle všeho zůstali v zemích, ve kterých zastávali své posty.

Zdroje na afghánském ministerstvu zahraničí Spiegelu potvrdily, že osazenstva ambasád požádala ve svých hostitelských zemích o azyl nebo přinejmenším o prodloužení svých služeb do prezidentských voleb v roce 2014.

"Doufají, že v té době už bude jasnější budoucnost země," cituje Spiegel zaměstnance ministerstva. "Označil bych to za exodus, do Afghánistánu se nikdo vracet nechce," dodal.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.