Boj mezi prezidentem a Poslaneckou sněmovnou je zápasem o podobu parlamentní demokracie, tvrdí první místopředseda TOP 09 a ministr financí v demisi Miroslav Kalousek. Nechápe také, proč hlava státu posílá pro důvěru premiéra, který dopředu ví, že ji nezíská.

„Skutečný motiv se hledá velmi těžko,“ říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Za závažné riziko považuje hrozbu rozpočtového provizoria.

Prezident naplnil, co naznačoval, a sestavením vlády pověřil nového premiéra Jiřího Rusnoka. Přání koalice, aby mohla pokračovat, nevyslyšel.

 Oba dva pánové, pan prezident i pan premiér dobře vědí, že vláda Jiřího Rusnoka nemá šanci získat důvěru v Poslanecké sněmovně, a především oba dva, i když jsou ekonomové, vědí, co znamená neschválený rozpočet na rok 2014. Jsou si dobře vědomi toho, že vláda Jiřího Rusnoka nemá šanci ve sněmovně rozpočet prosadit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.