Hospitalizaci nejméně 130 lidí si vyžádala sobotní nehoda jihokorejské letecké společnosti Asia Airlines na letišti v San Francisku. Ocas letounu při přistání zavadil o ranvej, načež stroj přistávací dráhu opustil. Kola podle očitého svědka zavadila o překážku a letoun se začal rozpadat. "Za chvíli klouzal a otočil se. Křídla narazila na přistávací dráhu," popsal svědek. Pak se kabinou pro cestující začaly šířit plameny.

Letecká nehoda, při které o život přišli dva lidé, zaujala média po celém světě.

Jeden z prvních tweetů o nehodě letounu Boeing 777 v San Francisku se objevil na oficiálních stránkách letiště v San Francisku krátce po nehodě. "Na letišti v San Francisku se stala nehoda. Let Asia číslo 214 ze Soulu havaroval. Na místě zasahují záchranné jednotky," stojí v tweetu.

Jeden z cestujících David Eun, který byl na palubě havarovaného stroje, hned po jeho opuštění letadlo vyfotil. "Právě jsem havaroval na letišti v San Francisku. Ocas letadla je pryč. Většina lidí se zdá být v pořádku. Já jsem také celý," tweetoval Eun.

Nehoda letounu připravila o život dvě oběti, 181 lidí bylo zraněno, 123 vyvázlo bez zranění.

Sobotní nehodu bude vyšetřovat americká Národní dopravní bezpečnostní komise (NTSB) a do San Franciska plánuje přiletět i čtyřčlenný inspekční tým z Jižní Koreje.

Děsivě vyhlížející nehodu mnozí přirovnávají k malému zázraku, skoro všichni pasažéři ji přežili. Komentátor HN Jindřich Šídlo o zázraku tweetuje.

Spolupracovník IHNED.cz Michal Zlatkovský zase na sociální síti reaguje na zpravodajství českých serverů o nehodě letounu Boeing 777.

Spolupracovník IHNED.cz Michal Zlatkovský komentuje na sociální síti nehodu letounu Boeing 777

 

Na internetu zahraniční agentura Associated Press zveřejnila videorozhovor s jedním z pasažérů letadla.

Kvůli nehodě letiště muselo zrušit nebo odložit desítky letů, ale už hodinu poté byla nejméně jedna dráha znovu zprovozněna. Tamní restaurace zůstaly celou noc otevřeny, aby zpříjemnily čekání cestujícím, kterým byly lety odloženy.

Související