Před třemi lety sestavila jedna z dokumentárních televizních stanic žebříček těch nejextrémnějších a potenciálně nejnebezpečnějších letišť světa. Všechny spojuje buď neobvyklé umístění nebo konstrukce přistávací dráhy, které zvyšují riziko nehod s fatálními následky.

10. Mezinárodní letiště San Diego, Kalifornie, USA

Největší hrozbu pro piloty i pasažéry představují výškové budovy v jeho těsné blízkosti. Zároveň se jedná o druhé nejvytíženější letiště světa disponující pouze jedinou přistávací i vzletovou dráhou. V průměru odbaví asi 50 000 cestujících denně.San Diego

9.Funchal, Madeira, Portugalsko

V prostorách letiště se vyskytují turbulence a permanentně hrozí střety s ptáky. Runway musela být kvůli bezpečnosti v roce 2000 prodloužena železobetonovou mostní konstrukcí směrem do moře. Při závěrečném klesání je totiž nezbytné vyhnout se části města. Povolení k přistání proto dostanou pouze speciálně vycvičení piloti.

Madeira

8. Regionální letiště Eagle Vail, Colorado, USA

Bezprostřední okolí letiště je obklopeno hornatým terénem, který způsobuje potíže zejména při odletech. Vzhledem k nadmořské výšce dva kilometry je však největším problémem horské počasí a jeho častá proměnlivost.

Eagle Vail

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Sobotní havárie Boeingu 777 na letišti v americkém San Francisku měla "pouze" dvě oběti. Po celém světě však existují mnohem extrémnější a nebezpečnější letiště, na kterých se bojí přistávat i ti nejzkušenější piloti. Dobrou zprávou je, že se žádné nenachází v České republice.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.