Původně ho chtěla Nečasova vláda vyměnit jako prvního, nakonec ale Leoš Heger vydržel až do konce a stal se nejdéle sloužícím porevolučním ministrem zdravotnictví vůbec.

„Naučil jsem se postupně, jak to v parlamentu chodí, a také vazby mezi důležitými hráči,“ popisuje v rozhovoru HN pětašedesátiletý radiolog, který dnes předává pracovnu svému nástupci a odjíždí na víkend na chalupu.

S koncem sněmovní kariéry ale nepočítá. V příštích volbách by měl naopak vést kandidátku TOP 09 v Královéhradeckém kraji. „Teď to beru jenom jako takový poločas, který je dobré využít k další odborné přípravě,“ říká.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.