Stíhaný poslanec a bývalý středočeský hejtman David Rath, který je od loňského května ve vazbě kvůli podezření z korupce, loni dostal mimo jiné autorský honorář 700 tisíc korun. Od Středočeského kraje navíc dostal odměnu přes 484 tisíc korun.

Vyplývá to z jeho majetkového přiznání za loňský rok, které do sněmovny doručil i Roman Pekárek. Ten už byl za přijetí úplatku odsouzen a pobývá ve vězení. Pekárek od nástupu do poslanecké funkce loni v listopadu získal jako jediný vedlejší příjem mzdu od firmy, kterou spoluvlastní.

Rath loni získal také 150 tisíc korun z pronájmu. Uvedl, že působil jako lékař v pražské firmě Polymedica Chodov a jako společník ve firmě 4R, kde jsou dalšími společníky mimo jiné jeho otec Ratmír a jeho bratr Michal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.