Ministr vnitra Martin Pecina uvedl, že počet policistů v Česku se v příštím roce zvýší o tisíc na celkem 40 tisíc a počet hasičů o dvě stě na celkem 9 530. Navýšení bude stát na mzdách asi 750 milionů korun. Podle ministra "to není nic, co by Českou republiku zruinovalo".

Už při nástupu do funkce ministra označil Pecina početní stavy policistů a hasičů v zemi za naprosto katastrofální. Zároveň nařídil, aby do konce letošního roku policie i hasiči doplnili své početní stavy podle určených tabulkových míst. V pátek k tomu uvedl, že snižování bylo nezodpovědné a neuvážené.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministr vnitra Martin Pecina hodlá příští rok zaměstnat více policistů a hasičů. Jejich dosavadní počet totiž považuje za katastrofální. Kampaň prý potřeba není, zájemců je mnoho. Podle Peciny je však problém, že většina z nich nezvládne projít testy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.