Bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov oznámil světu, že je stále naživu. Zareagoval tak na zprávy o své smrti, které se začali šířit na internetu.

Dva twitterové účty státní tiskové agentury RIA Novosti totiž napadli hackeři, kteří napsali krátkou zprávu: Michail Gorbačov zemřel Shoko café v Jekatěrinburgu.

"Jsem živ a zdráv," uvedl dvaaosmdesátiletý Gorbačov v prohlášení zveřejněném na internetových stránkách listu Novaja gazeta, který spoluvlastní. Chápe prý, že se někteří lidé pokouší upoutat pozornost ostatních nebo jen plní příkazy od někoho jiného, dodal Gorbačov.

ind the tweets and Gorbachev stated: I’m alive and well. I understand that some people are trying to use their sites to catch people’s attention or are fulfilling the orders of some authority or another.
Read more at http://www.inquisitr.com/895177/gorbachev-denies-that-he-is-dead-following-hacker-attack/#sFtFmOd6AWAE8ITl.99
hind the tweets and Gorbachev stated: I’m alive and well. I understand that some people are trying to use their sites to catch people’s attention or are fulfilling the orders of some authority or another.
Read more at http://www.inquisitr.com/895177/gorbachev-denies-that-he-is-dead-following-hacker-attack/#sFtFmOd6AWAE8ITl.99

Agentura RIA Novosti falešné příspěvky odstranila hned několik minut po jejich zveřejnění. Oznámila rovněž, že zahájila vnitřní vyšetřování a požádala o vyšetřování také Federální bezpečnostní služby.

Hackeři napadli twitterový účet RIA v německém jazyce a účet jejího mezinárodního multimediálního tiskového centra, napsala agentura Reuters.

Gorbačov je u mnoha Rusů neoblíbený kvůli své roli při rozpadu Sovětského svazu, po kterém, následoval v 90. letech v Rusku politický a ekonomický chaos.

Na internetu se zprávy o jeho úmrtí opakovaně objevují i vzhledem k jeho zdravotnímu stavu. V červnu jeho mluvčí potvrdil, že byl hospitalizován kvůli cukrovce.

Související