V době prezidentské předvolební kampaně, kdy se v pořadu Interview ČT24 postupně střídali všichni kandidáti na budoucí hlavu státu, měla některé rozhovory vést moderátorka Daniela Drtinová. Podle Adama Komerse z nezávislých odborů České televize ale náhle z rozpisu služeb zmizela.

„Tímto dostává značnou trhlinu reakce vedení České televize, že Daniele nabízejí úžasný vlastní pořad. Co se od té doby změnilo?" ptá se.

Nezávislé odbory v České televizi se obrátily na generálního ředitele Petra Dvořáka, aby přehodnotil odchod Daniely Drtinové z pořadu Události, komentáře. Jaká byla reakce?

Reakce byla taková, že se rozhodli, že Události, komentáře budou pánské, tedy budou je moderovat muži, a Daniele Drtinové nabízejí její profilový pořad. Pan generální ředitel připustil, že tu věc ještě zváží - ve středu řekl, že to probereme uvnitř televize, kde to vysvětlí, což se nestalo. Naopak hodinu poté rozeslali tiskovou zprávu, jejímž obsahem bylo i to, že Daniela Drtinová končí v Událostech, komentářích. Ve čtvrtek si na nás s panem předsedou Dekojem udělal čas, popřel, že by se tak stalo na nějaký politický nátlak, ale že je to manažerské rozhodnutí. Slíbil, že se s Danielou Drtinovou ještě sejde v pondělí, až ona řekne, jak se rozhodla.

Mluvilo se v minulosti o tom, že by Daniela Drtinová měla v Událostech, komentářích skončit? Existovala vize o tom, že to bude pánský pořad?

Ne, nic takového se - pokud vím - neprobíralo ani s tvůrčím týmem Událostí, komentářů. Daniele Drtinové to prostě bylo ředitelem zpravodajství oznámeno někdy v úterý. Oznámeno.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.