Během pouhých tří dnů na syrsko-irácké hranice doputovalo podle odhadů 30 tisíc syrských uprchlíků, zejména Kurdů. A proud lidí neustává. OSN varuje, že masovou emigraci ze Sýrie do kurdské oblasti přestává zvládat.

"Kvůli přílivu Syřanů je nemožné potvrdit přesná čísla, ale podle pracovníků UNHCR v Sahele to vypadá jako řeka lidí, která se valí přes hranice," popisuje Claire Bourgeois z Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR). "Ještě nikdy jsme nebyli svědky tak masového odchodu do Iráku, jako v posledních dnech," dodala.

Humanitární organizace Save the Children upozorňuje, že téměř polovina z uprchlíků jsou děti. Podle vedoucího místního krizového týmu Alana Paula mají navíc velmi omezený přístup k základním službám.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.