Asi sto příslušníků amazonského kmene Mashco-Piro se koncem června vypravilo na dlouhou cestu ze svých obydlí v husté neprostupné peruánské džungli. Překonali řeku a zamířili přímo k malé vesničce indiánského kmene Yine.

Tam požádali místní, jestli by jim nedali nějaké banány, lana a mačety, píše list Guardian.

Izolovaný lid z jihovýchodu amazonského pralesa, který má u vlády status "nekontaktovaný", se pokusil s civilizací spojit už před dvěma lety.

V roce 2011 se skupinka asi šedesáti indiánů vydala k řece, kudy se na lodích projížděli turisté. Někteří jim na březích nechali oblečení, peruánské úřady ale rychle všem posádkám plavidel zakázaly, aby se k obyvatelům džungle přibližovaly.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.