Ministři Rusnokovy vlády chtějí "nafouknout" návrh rozpočtu o 35 miliard korun. Tomu chce ale ministr financí Jan Fischer zabránit, už schodek 110 miliard, který navrhuje, je podle něj na přijatelné hranici.

Navyšovat musel už rozpočet zdravotnictví. "I přáním ministrů dopravy a školství už jsem částečně vyhověl," říká Fischer. V rozhovoru pro IHNED.cz popisuje, kolik peněz při sestavování státního rozpočtu na příští rok přidělil jednotlivým resortům a o čem se ještě bude při jednání Rusnokova kabinetu rozhodovat.

Platí, že ve středu bude vláda jednat o rozpočtu?

Budeme znovu mluvit o východiscích rozpočtu a jeho prioritách. Předpokládám, že potom se ministři vyjádří ke svým kapitolám. Byl bych rád, kdyby své požadavky zredukovali na jednu absolutní prioritu. Schodek je plánován na 110 miliard a "nadpožadavky" na dalších 35 miliard. To je nepřijatelné, znamenalo by to navýšení deficitu o 40 procent. Nyní jsme na hraně podílu deficitu k HDP na tří procentech.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.