Sociální demokracie vyzvala šéfa zdravotnictví v demisi Martina Holcáta, aby řešil kritickou finanční situaci nemocnic. Zároveň ale její senátoři odmítají Holcátův návrh na úpravu poplatků za pobyt v nemocnicích, čímž je mohou připravit až o dvě miliardy ročně. Navíc ČSSD v rámci zbrojení na volby slibuje zrušit všechny ostatní poplatky. Tím jdou paradoxně i proti zájmu svých voličů.

Poplatky jsou pro Lidový dům téměř mystické téma od roku 2008, kdy ČSSD pomohly vyhrát volby v krajích. Oslněni tímto úspěchem, vytáhli je sociální demokraté za dva roky v kampani do sněmovny - a pohořeli. Vcelku pochopitelně. Drobné platby už byly realitou, nestaly se bariérou v přístupu k lékařské péči, a jak shledal Ústavní soud, nemají "rdousící efekt".

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.