Společnost Facebook možná čekají nové právní bitvy. Šestice amerických organizací na ochranu osobních dat napsala společnou stížnost americkým politikům i regulátorům. Stěžují si, že čerstvá úprava předpisů Facebooku je v rozporu s předcházející dohodou s americkými úřady, porušuje především práva mladých lidí do 18 let.

Facebook poslal minulý týden svým uživatelům e-mail, ve kterém informoval o některých z chystaných změn, které mají podle něj zjednodušit komunikaci. Nenápadný prostor měla v této složce informace, která zásadně mění právo na užívání osobních údajů, jmen a podobizen účastníků komunikace na sociálních sítích. Jejich fotografie může společnost využívat k reklamě i bez souhlasu účastníků webové komunikace.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.