Jeden ze symbolů Londýna a potažmo i Británie znovu ožil. Velké černé taxíky výrobce Manganese Bronze, které jezdí po britských ulicích již od roku 1948, se opět začaly vyrábět. Ještě před rokem se přitom zdálo, že legenda končí. Společnost, která po pět let nebyla schopná vygenerovat zisk, skončila v insolvenci a nezdálo se příliš pravděpodobné, že ještě někdy vyrobí byť jen jediné auto.

Ještě jako větší utopie se jevilo zachování výroby v drahé Anglii. Právě to se ale teď stalo a paradoxně na tom má zásluhy investor ze země, která na levné pracovní síle ve své domovině staví. V insolvenci totiž britského výrobce s tradicí sahající do roku 1899 ovládla čínská automobilka Geely.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.