Politik je v Česku nejméně prestižní profese, poslance v nedávno zveřejněném žebříčku přeskočily i uklízečky. Tradiční strany jsou oslabené – ODS připravila kauza Petra Nečase a jeho spolupracovnice a nyní už manželky Jany Nagyové o předsedu, ČSSD zase doplácí na rivalitu Bohuslava Sobotky a Michala Haška – vedle nich se začínají prosazovat nová seskupení, od kterých voliči nevědí, co čekat.

"Česká politika se dostala do situace, kdy ve volbách chybí lídři, kteří by dokázali nabídnout vizi vývoje země do dalšího období. Jednoznačně chybí silná osobnost," nekompromisně popisuje situaci před předčasnými volbami politolog Pavel Šaradín.

Shodují se s ním i další odborníci, které IHNED.cz oslovil. "V průzkumech veřejného mínění většinou vedou ti, kteří nemají na věci silný názor a snaží se lidem zalíbit, ne je motivovat a vést. Strany bohužel tomuto trendu podlehly a až na výjimky vybírají děvčata a chlapce z plakátu, doplňuje například marketingový specialista Karel Křivan.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.