Žebříček QS World University Rankings, který už od roku 2004 srovnává 800 nejlepších světových univerzit, letos tradičně ovládly vysoké školy z USA a Velké Británie.

Massachusettskému Institute of Technology šlapaly na paty Harvard a Cambridge, následovány londýnskými University College a Imperial College.

Univerzity "kontinentální Evropy" se objevily až ve druhé desítce – na 12. a 19. příčce se umístily švýcarské ETH Zurich a Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne.

Z českých vysokých škol si nejlépe vede Univerzita Karlova, která obsadila 233. místo. V pořadí 451.–460. je České vysoké učení technické, o sto míst dál skončila Masarykova univerzita v Brně. Vůbec poprvé se mezi osm stovek nejprestižnějších univerzit světa probojovala také Vysoká škola ekonomická. Společně s Vysokým učením technickým v Brně je na 651.–700. místě.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.