Koaliční vláda premiéra Enrika Letty stojí před rozpadem - o víkendu ji opustilo pět ministrů ze strany Lid svobody bývalého premiéra Silvia Berlusconiho. To znepokojilo investory i země eurozóny, pro kterou je Itálie jednou z nejvýznamnějších, ale i nejrizikovějších zemí.

Už zítra čeká kabinet parlamentní hlasování o důvěře. Jako příští scénáře se nabízejí komplikovaná jednání o nové koalici či nové volby. Obě varianty mají jedno společné - zbrzdí reformy v třetí největší ekonomice eurozóny, která trpí dlouhou recesí, velkým zadlužením i vysokou nezaměstnaností. A pokud vláda opravdu padne, nemá kdo schválit rozpočet na rok 2014.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.