Pondělním slavnostním vyhlášením výsledků končí sedmý ročník soutěže České hlavičky. Mezi oceněnými pracemi bývají každoročně i projekty studentů Gymnázia Brno-Řečkovice. Také letos si odnese ocenění v kategorii za výzkum v oblasti lidského zdraví studentka oktávy Michaela Krákorová. Zaměřila se na zkoumání příčin a hledání léčby nádorových onemocnění. Jak gymnázium vede své žáky k takovým úspěchům, si můžete přečíst v rozhovoru s ředitelem Peterem Krupkou.

 

Čím to je, že vaše gymnázium sbírá tolik ocenění?

Snažíme se vést žáky systematicky k vědecké práci už od nižších ročníků a budovat v nich zájem o bádání. V kvintě si pak studenti vybírají, ve kterém oboru chtějí psát povinnou práci, na které pracují v průběhu sexty. Je to hlavní úkol toho ročníku, práce v ostatních předmětech je tomu přizpůsobená. Máme domluvenou spolupráci s výzkumnými pracovišti vysokých škol v Brně, tam mohou naši studenti docházet.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V pondělí večer budou slavnostně vyhlášeni vítězové sedmého ročníku soutěže České hlavičky 2013. Mezi oceněnými projekty jsou tradičně i práce studentů z Gymnázia Brno-Řečkovice. "Všichni se při studiu snaží, jsou hrdí na své projekty," popisuje ředitel Peter Krupka.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.