Financování pomocí přímých půjček prostřednictvím internetových aukcí neboli P2P (peer-to-peer lending nebo též person-to-person lending) podporují lídři byznysu i politiky. Individuální zájemci se snaží získat půjčku od individuálních střadatelů. Tedy malé podniky financují své aktivity díky mnoha malým investorům.

Podobnou záležitostí je crowdfunding - získávání peněz na určitý projekt formou sbírky, kdy se rovněž hojně využívá možností internetu. Vlastně jde o kolektivní obdobu individuálního financování pomocí P2P. Obě dvě formy by se daly připodobnit k tomu, jak "malý chlapec" s dobrým nápadem hledá další "malé chlapce", kteří by mu pomohli nápad financovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.