Pokud má v Německu kdokoli dojem, že ho potencionální zaměstnavatel ve výběrovém řízení diskriminoval, může od roku 2006 získat několikanásobek měsíční mzdy jako náhradu škody. Dokázat, zda o diskriminaci šlo, či ne, musí zaměstnavatel. Ten se tak bude přiklánět spíše k mimosoudní dohodě než k soudnímu sporu.

Antidiskriminační zákon platí i v České republice, situace je tu ale poněkud jiná. Uchazeč se může obrátit na inspekci práce nebo podat diskriminační žalobu. Tím sice případnému zaměstnavateli dočasně "zavaří", sám ale mnoho nezíská.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.